Daiwa’nın yeni markası “D_VEC”, “Yenilikçi Vektörler” kavramıyla geliştirildi. Motif D nin tasarlanma ruhunu, “Meydan okuma” , “Özgünlük” ve”Yenilik” kavramlarını temsil ediyor. Daiwa’nın misyonu, bu 3 direktifle tüm dünyadaki balıkçılık sevincini yaymaktır.Doğrusal ve düzenli yazı karakteriyle tasarlanan “VECTOR DAIWA” ayrıca, Japon balıkçılık endüstrisine öncülük eden Japon kalitesi, hassas teknolojisi ve teknoloji geliştirmeyi temsil eder.Misyonumuz gelecek kuşaklara herkese balıkçılık heyecanı sağlamaktır.Bu logo parlak bir gelecek için ruhumuzu temsil ediyor.

Brand Mark “D-VEC”

Brand Logo “VECTOR DAIWA”

Daiwa Logolarının Tarihçesi


        Dünyanın dört bir yanındaki insanlar Daiwa’nın kırmızı, beyaz ve mavi logosunu tanıyor ve takdir ediyorlar.Çok tanınan ve popüler olan Daiwa logolarından bir diğeride Daiwa’nın Sunburst (Japon bayrağı) logosuydu. Bu logo, Daiwa’nın ürününün büyük başarı elde ettiği alanları simgeleyen doğanın, suyun ve güneşin görüntüsünü temsil eder.

Balıkçılara yıllardır keyif ve olumlu bir his verme.

Daiwa’nın evrimi her zaman en son teknoloji ile ilişkilendirilmiştir.


daiwa

daiwa

Balıkçılık makaralarının yeni standardının belirlenmesi.


Daiwa, 1958’de kurulduğundan beri, değişen pazar ihtiyaçlarını ilk kez karşılayacak ilk ürünler geliştiriyor.Daiwa’nın birçok yenilikçi teknoloji üreten ilk üretici olması hiç kimsenin şaşıracacağı bir şey olmamalıdır. Daiwa’nın olta makarası üretim teknolojisinin dünyanın en iyilerinden biri olduğu düşünülmektedir. Daiwa’nın kuruluşundan sadece birkaç yıl sonra “seçilen olta makarası” olması gerekiyordu.Daiwa’nın 1965 yılında “Açık kafalı olta makarası” nı geliştirmesi ile piyasaya kıvılcımlandı.Kapalı kafa bir makaranın aksine, misina sarma bobini makaranın dışındadır, böylece kullanıcı daha hızlı bir döndürme ve gelişmiş hisle makaraya daha fazla misina sarabilir. Bu tamamen yeni bir şekil ile bu yeni makara konsepti dünyayı şok etti.

daiwa

daiwa

Daiwa’nın yeni malzemeler geliştirmesi.


Yeni materyallerin geliştirilmesinden bahsetmeden Daiwa’nın teknolojisi hakkında konuşamayız.Özellikle, Daiwa, 1979 un başlarından itibaren karbon elyaflarına odaklanıyor. Daiwa makina gövde ve rotorlarında grafit malzeme kullanan ilk üreticidir.Yoğun sıkıştırılmış karbon elyaflarının olta kamışı üretimi için kullanılması, kesinlikle cesur bir izlenim bıraktı.”Karbon fiberler söz konusu olduğunda, Daiwa.” Sayısız gelişme ve yeni gelişmelerin ardından 2007’de Daiwa, Zaion adlı bazı yönlerden metal sağlamlığını aşan yeni bir yüksek yoğunluklu karbon fiber malzemeden yapılan yeni materyalini piyasaya sürdü. 2010 yılında Daiwa, az miktarda reçine ile yüksek yoğunluklu karbon elyaf levhası “Z-SVF” geliştirdi. Daiwa, Z-SVF’yi piyasadaki en hafif olta kamışlarını üretmek için Z-SVF teknolojisini kullanıyor. Daiwa’nın karbon fiber teknolojisi, kurulduğu günden beri endüstride rakipsizdir.

brand-2
brand-3

Tamamen özgün yeni bir standart belirleme “MAGSEALED”


2010 yılında Daiwa, dünyanın en gelişmiş “uzay mühendisliği” teknolojisini makaralarına uygulamaya başladı. Bu oyunu değiştiren teknolojinin adı “MAGSEALED” olarak adlandırılır.Makarayı her daim yeni gibi hissettiren ve MAGOIL kullanımı ile daha hızlı dönmesini sağlayan suya ve toza dayanıklı bir işlev sağlayan yeni bir teknoloji. Olta balıkçıları için makara bakımının stresini hafifleten yeni bir makaralı dönem oluşturuldu.

Daiwa, herzaman gelişiyor


Daiwa teknoloji geliştiricileri şirketin teknoloji gelişimi tutkusunu miras olarak aldı.Daiwa’nın teknolojisini şimdi ve gelecekte de değişmez tutan şey, balık alan herkese sürpriz ve keyif katmaktır.

brand-4
preloader