DAIWA

DAIWA'NIN TARİHÇESİ

Balıkçıya yıllarca keyif ve pozitif duygu yaşatmak.

Daiwa'nın evrimi her zaman en son teknolojileriyle ilişkilendirilmiştir.


Balıkçılık makaralarının yeni standardını belirleme.

Daiwa 1958'de kurulduğundan beri Daiwa, sürekli değişen pazar ihtiyaçlarını karşılayan ilk ürünler geliştiriyor. Daiwa'nın dünyada pek çok yenilikçi teknoloji yaratan ilk şirket olması kimseyi şaşırtmamalı. Daiwa'nın makara üretim teknolojisi, dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Daiwa'nın kurulmasından sadece birkaç yıl sonra "seçim makarası" olacaktı. Daiwa'nın 1965'te "Açık Yüzlü makarayı" geliştirmesi ile piyasayı ateşledi. Kapalı yüzlü bir makaradan farklı olarak makara makaranın dışındadır ve kullanıcının daha hızlı bir dönüş ve geliştirilmiş his ile makaraya daha fazla ip sarmasına olanak tanır. Bu tamamen yeni şekliyle bu yeni makara konsepti dünyayı şok etti.

Daiwa'nın yeni malzemeler geliştirmesi.

Daiwa'nın teknolojisinden, yeni malzemelerin geliştirilmesinden bahsetmeden söz edemeyiz. Daiwa'nın 1979'daki ilk yıllarından itibaren özellikle karbon fiberlere odaklanması. Daiwa, grafiti hem makara gövdelerine hem de rotorlara dahil eden dünyadaki ilk üreticiydi. Oltalar için yoğun bir şekilde paketlenmiş karbon fiberlerin kullanılması da kesinlikle cesur bir izlenim bıraktı. "Karbon fiberler söz konusu olduğunda, o Daiwa'dır." Sayısız iyileştirme ve yeni geliştirmeden sonra Daiwa, 2007'de Zaion adlı yeni malzemesini piyasaya sürdü: bazı yönlerden metali bile aşan yeni bir yüksek yoğunluklu karbon fiber malzeme. 2010 yılında Daiwa, minimum miktarda reçine içeren yüksek yoğunluklu bir karbon fiber levha olan "Z-SVF"yi geliştirdi. Daiwa, piyasadaki en hafif ağırlıktaki çubuklardan bazılarını oluşturmak için çubuklarında Z-SVF kullanır: Daiwa'nın karbon fiber teknolojisi, başlangıcından bu yana sektörde rakipsiz olmuştur.


A"MAGSEALED" yayınlayarak tamamen yeni bir standart belirleme

2010 yılında Daiwa, dünyanın en gelişmiş "uzay mühendisliği" teknolojisini makaralarına dahil etti. Bu oyunun kurallarını değiştiren teknolojiye "MAGSEALED" denir. Makarayı yeni gibi hissettiren ve MAGOIL kullanımıyla daha hızlı dönmesini sağlayan suya ve toza dayanıklı bir işlev. Olta balıkçısı için makara bakımının stresini azaltan yeni bir makara çağı yaratıldı.


Daiwa, her zaman gelişen

Daiwa teknoloji uzmanlarının tümü, şirketin teknolojik ilerleme tutkusunu devralır. Daiwa'nın teknolojisinin şimdi ve gelecekte gelişmesini sağlayan şey, balık tutan herkese sürpriz ve eğlence sağlama tutkusudur.